انواع طراحی گرافیک

طراحی گرافیک از ترکیب‌های بصری در قالب تایپوگرافی، تجسم رنگ و شکل برای برقراری ارتباط بهره می‌برد. هیچ روش دیگری قابلیت برقرارای چنین ارتباطی را ندارد. از این رو انواع طراح گرافیکی مطرح شده اند که هر کدام حوزه تخصصی خاص خودشان را دارند.

با این که هر کدام از این طراحی‌ها به مجموعه مهارت‌ها و روش‌های طراحی خاصی نیاز دارند ولی با یکدیگر همپوشی هم دارند. بسیاری از متخصصان حوزه طراحی روی مجموعه مشخصی از طراحی‌های مرتبط و مشابه متمرکز می‌شوند. صنعت همواره در حال تغیر است؛ پس طراحان هم باید با این شرایط سازگار شده و یادگیری مادام العمر را در پیش گیرند. تنها در این صورت قادر به خبره شدن در حرفه خودشان هستند.

البته گونه های دیگری از طراحی گرافیکی مانند طراحی ویلا نیز وجود دارد که عمدتا در زیر مجموعه های معماری طبقه بندی می شود. داشتن این اطلاعات به یافتن مهارت‌های شغلی مناسب کمک می‌کند.

1.طراحی گرافیک هویت بصری

هر برندی به عنوان عامل برقراری ارتباط میان کسب و کار یا سازمان با مخاطبشان عمل می‌کند. سازمان به واسطه هویت برند‌ می‌تواند شخصیت و جوهره کاری را در کنار خاطرات، عواطف و تجارب مشتریان با آنها در میان بگذارد. طراحی گرافیک هویت بصری شامل عناصر هویت برند است که چهره برند را برای برقراری تعامل‌ می‌سازند. طراحی از طریق تصویر، شکل و رنگ به ترسیم هویت برند می‌پردازد.

طراحان هویت بصری برای طراحی لوگو، تایپوگرافی، پالت‌های رنگ و لایبرری‌های تصویری حاوی هویت و شخصیت برند، با صاحیان برند در تعامل هستند. طراحان علاوه بر کارت‌های ویزیت و استندهای شرکتی به طراحی مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های بصری برند هم‌ می‌پردازند که عملکرد و نمونه‌هایی از برندسازی بصری را برای شبکه‌ها و رسانه‌های مختلف تهیه می‌کند. این دستورالعمل‌ها به حفظ ثبات برند در برنامه‌های آتی کمک می‌کنند.

طراحی هویت بصری یکی از متداول ترین انواع طراحی است. طراحان هویت بصری باید دانش عمومی تمامی انواع طراحی گرافیک را کسب کنند تا بتوانند عناصر طراحی مناسب را در تمامی رسانه‌های بصری تولید نمایند. آنها به مهارت‌های ارتباطی، مفهوم سازی و خلاقانه و تمایل به جستجو در محتوای صنعتی، سازمانی، ترندها و رقبا نیاز دارند.

2.طراحی گرافیک تبلیغاتی و بازاریابی

اغلب افراد طراحی گرافیکی را در حوزه طراحی برای بازاریابی و تبلیغات مجسم می‌کنند. شرکت‌ها برای دستیابی به مخاطبان هدف به فعالیت‌های بازاریابی موفق نیاز دارند. فعالیت‌های بازیابی فوق العاده مبتنی بر خواسته‌ها، نیازها، آگاهی و رضایت مشتریان از خدمات، محصولات و برند است. از آنجا که محتوای بصری همواره جذاب است؛ پس طراحی گرافیک، امکان تبلیغ کارآمدتر کسب و کار را فراهم می‌کند.

طراحان بازاریابی با مالکان، مدیران و متخصصان بازاریابی شرکت در جهت سرمایه گذاری روی راهبردهای بازاریابی همکاری دارند. آنها به تنهایی یا به عنوان بخشی از تیم خلاق به فعالیت می‌پردازند. برخی از طراحان در رسانه خاصی مثل مجلات تبلیغاتی و حوزه ماشین آلات صنعتی یا مجموعه گسترده تری از پروژه‌ها را در صنعت چاپ، دیجیتال و غیره انجام‌ می‌دهند. این نوع طراحی بیشتر محتوای دیجیتالی بازاریابی و تبلیغات را در بر می‌گیرد.

3.طراح گرافیکی رابط کاربری

رابط کاربری (UI) نحوه تعامل کاربر با دستگاه یا اپلیکیشن را مشخص می‌کند. طراحی UI، فرایندی برای طراحی رابط‌های کاربری است تا به راحتی مورد استفاده قرار گرفته و تجربه کاربرپسندی را ایجاد کنند. کاربر با رابط کاربری مثل صفحه کلید، صفحه نمایش و ماوس در تعامل قرار دارد ولی طراحی رابط کاربری روی تجربه بصری کاربر و طراحی عناصر گرافیکی روی صفحه مثل کلیدها، منوها، تعامل‌های فرعی و غیره متمرکز است. طراحان رابط کاربری به برقراری تعادل میان جنبه‌های زیبایی شناختی و کاربرد فنی ابزار می‌پردازند.

طراحان رابط کاربری در حوزه نرم افزارها و اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ، اپلیکیشن‌های وب و بازی‌های رایانه‌ای تخصص دارند. آنها همکاری نزدیکی با طراحان تجربه کاربری (UX) دارند. طراحان تجربه کاربری نحوه عملکرد اپلیکیشن را مشخص می‌کنند. بعلاوه طراحان رابط کاربری همکاری نزدیکی با توسعه دهندگان رابط کاربری دارند که کدهای اجرایی طراحی را می‌نویسند.

4.طراحی گرافیکی در حوزه نشر

نشریات محتوای زیادی برای برقراری تعامل با مخاطب دارند. آنها در گذشته به عنوان رسانه ای چاپی مطرح بودند. طراحی در حوزه نشر یکی از انواع کلاسیک طراحی محسوب می‌شود. این حوزه شامل طراحی جلد کتاب‌، روزنامه‌ها، مجلات و طراحی کاتالوگ‌ می باشد. با این حال اخیراً هم شاهد افزایش نشر دیجیتال بوده‌ایم.

طراحان گرافیک خبره در دو حوزه چاپ و نشر با ویراستاران و ناشران در جهت طراحی روی جلد و انتخاب تصاویر مناسب سرو کار دارند که مهارت‌هایی از جمله عکاسی، گرافیک و نقاشی را در بر می‌گیرد. طراحان گرافیک حوزه نشر به عنوان فریلنسر یا عضوی از یک تیم خلاق یا بخشی از کارکنان یک شرکت چاپ و انتشاراتی مشغول به کار هستند.

5.طراحی گرافیک بسته بندی

اغلب محصولات برای انبار شدن، توزیع و فروش نیازمند بسته بندی مناسب هستند. طراحی بسته بندی هم به طور مستقیم در تعامل با مصرف کنندگان قرار دارد پس ابزار بازاریابی بسیار ارزشمندی است. هر جعبه، بطری، کیسه، قوطی یا ظرف حاوی محصول، فرصتی برای بیان داستان برند را فراهم می‌کند.

طراحان بسته بندی به تولید مفاهیم، طرح‌ها و فایل‌ها برای یک محصول می‌پردازند و این کار نیازمند شناخت فرایندهای چاپ و درک طراحی و ساخت صنعتی است. از آنجا که بسته بندی با رشته‌های زیادی سر و کار دارد؛ پس تهیه سایر انواع محتوا مثل عکس، تصویر و هویت بصری از جانب طراح گرافیک بسته بندی دور از انتظار نیست.

طراحان گرافیک خبره در دو حوزه چاپ و نشر با ویراستاران و ناشران در جهت طراحی روی جلد و انتخاب تصاویر مناسب سرو کار دارند که مهارت‌هایی از جمله عکاسی، گرافیک و نقاشی را در بر می‌گیرد. طراحان گرافیک حوزه نشر به عنوان فریلنسر یا عضوی از یک تیم خلاق یا بخشی از کارکنان یک شرکت چاپ و انتشاراتی مشغول به کار هستند.

طراحان بسته بندی انواع تخصص‌ها را در خود جای داده اند. آنها انواع مختلف تخصص‌ها از طراحی بر چسب و لیبل گرفته تا طراحی بسته بندی‌های بزرگ و خلاقانه را انجام می‌دهند. طراحان گاهی اوقات در صنعت خاصی مثل صنایع غذایی یا اسباب بازی فعالیت دارند. شغل آنها نیازمند مهارت‌های مفهومی و حل مسأله در کنار دانش فراوان از صنعت چاپ و طراحی صنعتی است. آنها باید با انعطاف پذیری کافی، نیازهای مشتریان، بازاریابان و تولیدکنندگان را تأمین کرده و از ترندهای روز مطلع شوند.

6.طراحی گرافیک محیطی

طراحی گرافیک محیطی با ساخت محیطی به یادماندنی، جذاب و آگاهی دهنده، میان افراد و محیط ارتباط بصری برقرار می‌کند. طراحی محیطی نوع گسترده ای از طراحی است که در ادامه به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌شود.

مسیریابی نوع خاصی از طراحی محیطی است که شامل نشان‌های راهبردی، علایم تجاری و نشانه‌های بصری است. این علایم به مکان یابی افراد کمک کرده تا بدون سردرگمی به مقصد مدنظرشان برسند.

طراحی گرافیک محیطی یک فعالیت بین رشته‌ای است که به تلفیق گرافیک، معماری، طراحی دکوراسیون داخلی، فضای باز و صنعتی می‌پردازد. طراحان با افراد حاضر در رشته‌های مذکور همکاری دارند تا بتوانند طراحی‌ها را برنامه ریزی و اجرا کنند. آنها با مفاهیم طراحی صنعتی آشنا هستند و قادر به خواندن و درک نقشه‌های معماری هستند.

طراحی محیطی از قدیم منحصر به تولید قطعات چاپی ثابت بود ولی حالا می‌توان با پیشرفت فناوری از تصاویر تعاملی استفاده کرد که محبوبیت آنها رو به افزایش است.

شرح خدمات بخش گرافیک

 • طراحی لوگو (تصویری،نوشتاری،تلفیقی)
 • طراحی هویت بصری برند و سازمان (Brand Book)
 • طراحی مجموعه ی اوراق اداری Corporate Identity
 • طراحی بروشور ، کاتالوگ ، فولدر
 • طراحی تبلیغات محیطی با فرم ها و ایده های نو (بیلبورد ،پوستر…)
 • طراحی بسته بندی محصولات
 • طراحی و ساخت تندیس
 • طراحی دنگلر، وابلر، شلف، فلایرباکس و پرچم ویژه فروشگاه‌ها
 • خلق شعار و پیام‌های تبلیغاتی باتوجه به مفهوم ارتباطی، رسانه و مخاطب پیام ( اسلوگان ، منشن و تگلاین )
 • طراحی گرافیکی صفحات اینترنتی ،وب سایت
 • صفحه آرایی و فرم بندی مجلات و نشریات
 • طراحی اوراق بهادار و گواهینامه ها
 • طراحی پیکتوگرام

معرفی بخش گرافیک

علم گرافیک بی تردید یکی از مهمترین عوامل موفقیت در امر بازاریابی و تبلیغات است.شما با گرافیک میتوانید روح کسب و کارتان را به تصویر بکشید.از این رو کانون تبلیغاتی آرمانی اقدام به ایجاد آتلیه پرتوان طراحی گرافیک درون مجموعه خود نموده است. در این آتلیه گروهی از طراحان گرافیک ایران گردهم آمده اند و با ایده های بکر و توانمندی های هنری و فنی خود ، نقش موثری را در تثبیت هویت گرافیکی برندها و ایده های پشت کسب و کار مشتریان داشته اند.آژانس تبلیغات ارمانی در زمینه گرافیک و چاپ اهواز ،تهران، مشهد،شیراز ،آبادان، خرمشهر، دزفول،…آماده ارئه خدمات می باشد

سوالات متداول درباره دپارتمان گرافیک

بله… لوگو نشانه هویت و برند شما می باشد. برای معرفی خود به مخاطبانتان داشتن یک لوگو الزامی می باشد. لوگو باعث می شود شما در ذهن مخاطبان خود قرار بگیرید. و پس اگر به یک کسب کار موفق و ایده آل فکر می کنید، داشتن یک لوگوی استاندار ضروری است.هزینه برگزاری ایونت و ورکشاب و تشریفات توسط مجموعه به چه صورت است؟هزینه با توجه به آیتم ها و پکیج انتخابی متفاوت است

قدرتمند و تثبیت مداوم در ذهن مشتری
ایجاد انگیزه و جذب مخاطب
ارائه مفهوم عمیق کسب و کار شما
به صورت انحصاری و عدم کپی برداری
امکان ثبت برند در داخل و بین المللی
طراحی شده بر اساس تفکرات، دیدگاه ها و سلایق مشتری
امکان قابلیت چاپ در اندازه های مختلف و بر اساس متریال های مختلف

کلیه طرح های این آژانس در تخصصی ترین نرم افزار ها و بروز ترین آنها اجرا می شود. فرمت طرح لوگو بستگی به نرم افزاری هستن که با آن اجرا می شود. نرم افزارهای امثال: کورل دراو، ایلوستریتور، فتوشاپ و … می باشد که هر کدام فرمت های جداگانه ای برای خروجی از طرح را دارند از جمله این فرمت ها را میتوان به Ai, CDR, PNG, PSD, JPEG, EPS نام برد. همچنین اگر فرمت خاصی مد نظر شما باشد میتوانید آنرا از ما بخواهید و یا پس از مدتی بصورت رایگان فرمت لوگوی خود را تبدیل یا بروز رسانی کنید .

محصولات چاپی مانند : کاتالوگ ، بروشور ، ساک دستی ، سربرگ و … طرح درست کنند. هر یک از این محصولات به مراتب به درد یک نوع از کسب و کار می خورد و متناسب با آن کاربرد دارد.

هداف اصلی تبلیغات محیطی مانند دیگر روش های بازریابی، معرفی و شناسایی محصولی به مشتریان و مخاطبان می باشد، با این تفاوت که در تبلیغات محیطی قبل از اینکه مخاطب به مرکز خرید و یا بازار مراجعه نماید، نام محصول خدمات در ذهن او حک شده است.

به سمع و نظر رساند برند شما برای عموم باعث کسب در آمد بیشتر شما می شود.
بهترین روش ابزاری برای دسترسی به سود و همچنین فروش بیشتر می باشد.
باعث شناخته شدن شما و محصولتان خواهد شد.
کسب در آمد بیشتر در حیطه کار شما.
انواع تبلیغات محیطی کدامند؟
یکی از اهداف هر آژانس تبلیغاتی رساندن و انتقال نام برند به قشر عمده‌ای از مردم است. این مهم را تبلیغ در سطح شهر و خیابان به خوبی می‌تواند انجام دهد و به همین دلیل است که با وجود این همه پیشرفتی که در تکنولوژی و به تبع آن بازاریابی دیجیتال صورت گرفته هنوز که هنوز است استفاده از انواع تبلیغات محیطی هیچ از رونق نیفتاده، سهل است رایج تر و شایعتر نیز شده است. علاوه بر بیلبوردهای سنتی، مبلمان شهری و تبلیغات ترانزیت، در بیست سال اخیر انواع مختلفی از تبلیغات محیطی دیگر نیز سر برآورده‌اند. این انواع تبلیغات محیطی معمولا برای تقویت و پشتیبانی برنامه‌های دیگر رسانه‌های تبلیغاتی و با در نظر گرفتن پوشش مخاطبان محدود به کار می‌روند. از این دسته تبلیغات می‌توان به بنرهایی که در آسمان ظاهر می‌شوند، تا تله‌کابین‌های پیست‌های اسکی و صندلی آرایشگاه‌ها اشاره کرد. انواع تبلیغات محیطی عبارت اند از:
تبلیغات بیلبوردی
استفاده از وسایل خیابان برای تبلیغ از جمله ایستگاه اتوبوس، تلفن عمومی و موارد این قبیل
موبایل بیلبورد.
تبلیغات چریکی (پارتیزانی).
استفاده از پروژکتور بر روی ساختمان‌ها.
نمایش‌گرهای درون دانشگاه‌ها.
رسانه‌های داخل پمپ بنزین‌ها.
رسانه‌های ساحلی.
بیلبوردهای متحرک (که بر پشت افراد حمل می‌شوند).
نمایش‌گرهایی در پیست‌های اسکی.
تبلیغات درون داروخانه‌ها.
تبلیغات درون هتل‌ها

امروزه یکی از موثرترین و پر بازده ترین روش تبلیغات، هدایایی تبلیغاتی می باشد. این سبک تبلیغات برای تمامی محصولات، کسب و کارها و مشاغل گوناگون روش تبلیغاتی بسیار قابل قبولی می باشد. البته باید در نظر داشت انتخاب درست و شایسته در هدایایی تبلیغاتی می تواند جوابگوی خوبی برا شما در عرصه تبلیغات باشد. برای انتخاب بهتر و مشاوره رایگان می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

از نظر ما بهترین نوع هدیایی تبلیغات، هدایایی هستند که دارای قیمت مناسب، کیفیت بالا، کاربری بودن آن، مرتبط با زمینه فعالیت شما باشد، هدیایی موثرتر هدایایی هستند که در دیدم عموم قرار بگیرند و در ذهن مخاطب قرار بگیرند.

بله. پس از تماس با کارشناسان و فروش و درخواست ارسال نمونه، محصول مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد

بله ، هزینه دریافت می شود ، اما درصورت بازگشت کالا تا مدت ۷ روز ، هزینه دریافتی کامل به شما عودت داده می شود .

روش های سفارش این محصول : ( ۲ روش )
 1. شماره خودتان را بزارید، ما در سریع ترین زمان با شما تماس میگیریم :

درچه بازه زمانی با شما تماس بگیریم ؟

فرم درخواست سفارش تشریفات

همکاران ما در این بخش

هوداد ابتدایی

عسکری