کسب و کار من

عوامل موثر بر ارتقا شغلی کارکنان و کارمندان

نمی‌خواهم بدبین باشم، ولی بسیاری از کسب و کارها با شکست مواجه می‌شوند. این یک واقعیت تلخ است که بسیاری از کارآفرینان نمی‌خواهند به آن اذعان کنند.

اگر کارآفرین هستید، چنین آماری نباید باعث دلسردی‌تان شود. بلکه باید به شما انگیزه دهد تا کسب و کارتان را به خوبی رشد دهید.

چرا برخی از استارت آپ‌ها شکست می‌خورند،‌ درحالی‌که دیگران نمی‌دانند چگونه کسب و کارشان را رشد دهند؟

دلایل کمتر شناخته شده‌ای که باعث شکست یک کسب و کار می‌شوند کدام‌ها هستند؟

کدام‌یک از نکات بازاریابی تضمین‌کننده‌ی رشد کسب و کار هستند؟

بازاریابی چیزی فراتر از تبلیغ و فروش محصولات است. بازاریابی به دنبال جنبه‌هایی است که به تقویت بنیه‌ی شما در جذب مشتری بپردازد.

هرچه چیزهای بیشتری درباره‌ی مشتریان‌تان بدانید، طرح بازاریابی کسب و کارتان از موفقیت بیشتری در بلند مدت برخوردار خواهد بود.

بازاریابی مؤثر کسب و کار، به‌ویژه در کسب و کارهای کوچک، هم می‌تواند باعث رشد و موفقیت یک کسب و کار شود و هم می‌تواند باعث شکست آن شود. بدون یک طرح بازاریابی خوب و تکنیک‌های فروش، کسب و کار موفقی نخواهید داشت.

هر کس به گونه ای به سمت اهدافش میدود .تو نیز اینچنین

 

 

کارتان را همیشه درست انجام دهید

شاید کاری که امروز انجام می‌دهیم مرتبط با تحصیلات دانشگاهی ما نباشد! یا حتی با ویژگی‌های شخصیتی و توانایی‌های ما هماهنگی کمی دارد. اینها اهمیت زیادی ندارند!

تنها نکته‌ای که مهم است، انجام درست و اصولی کارهایمان می باشد.

مطمئن باشید سخت کوشی و پشتکار شما علاوه بر این که باعث قدرتمند شدنتان می‌شود، از طرفی همیشه در ذهن کارفرمایتان هم می‌ماند و نتیجه مثبتی برایتان به دنبال دارد و می تواند باعث ارتقای شغلی شما در آینده شود. حتی اگر زمانی به دنبال تغییر شغل بودید اولین سؤالی که رئیس جدیدتان به دنبال یافتن آن خواهد بود همین نکته است.

* قدرت مشاوره را فراموش نکنید

خیلی از مردم به مشاوره گرفتن از دیگران اهمیتی نمی‌دهند. آنها تمایلی ندارند از کسی کمک بگیرند، درصورتی‌که چنین کاری درست نیست. همیشه یک راهنما و مشاور می‌تواند افق دید جدیدی را در اختیار ما بگذارد. چون خارج از مسائل و محیط ما قرار دارد می‌تواند با نگاهی منتقدانه و بی‌طرف به حل سریع‌تر مشکلات ما کمک کند.

در داخل شرکت یا سازمانتان هم می‌توانید از کسی که نظرات و عقایدش مورد قبول شماست و ازنظر حرفه‌ای برای او احترام قائلید، کمک بخواهید. قطعاً این کمک خواستن نه تنها به ضررتان نیست بلکه منافع زیادی می‌تواند برای شما داشته باشد.

مهارت‌های خودتان را افزایش دهید

همان‌طور که همه‌ی ما می‌دانیم در دنیای پیچیده کسب و کار امروز، مهارت داشتن حرف اول را می‌زند.

چه فعالیت‌هایی در کارتان هستند که قادر به انجامشان نیستید؟ چه اموری را اگر یاد می‌گرفتید کارآیی تان بالا می‌رفت؟ در چه حوزه‌هایی نیاز به آموزش دارید؟ حتماً در پاسخ به این سؤالات به یادگیری مهارت‌هایی فکر کرده‌اید که از عوامل موثر بر ارتقا شغلی کارمندان و کارکنان هستند. نیازی نیست وقت و هزینه‌تان را صرف گذراندن دوره‌های آکادمیک و دانشگاهی کنید بلکه اگر دوره‌های کاربردی مرتبط با شغلتان را نیز بگذرانید حتماً نتایج خوبی می‌گیرید.

بهتر است دوره‌هایی را که می‌گذرانید یا حتی مباحثی که خودتان مطالعه می‌کنید را در رزومه کاری‌تان ذکر کنید. این کار نشان‌دهنده‌ی ابتکار و انگیزه بالای شماست. کدام کارفرما این ویژگی‌ها را دوست ندارد؟

در داخل شرکت یا سازمانتان هم می‌توانید از کسی که نظرات و عقایدش مورد قبول شماست و ازنظر حرفه‌ای برای او احترام قائلید، کمک بخواهید. قطعاً این کمک خواستن نه تنها به ضررتان نیست بلکه منافع زیادی می‌تواند برای شما داشته باشد.

تمرکز بر رشد خودتان

اغلب مدیران کل به دلیل مشغله‌های زیاد کمتر به‌صورت مستقیم از شما حمایت می‌کنند.

بنابراین بهتر است منتظر تحسین و ستایش دیگران نباشید. خودتان نتایج کارتان را نشان دهید. مثلاً می‌توانید با رئیس خود هماهنگ کنید که در مورد جزئیات کارتان در جلسه صحبت کند و مواردی که مورد نیاز هستند تا موفقیت بیشتری داشته باشید را عنوان کند.

شبکه سازی را در نظر داشته باشید

یکی از میانبرها و عوامل موثر بر ارتقا شغلی کارکتان و کارمندان ، شبکه سازی است.

این گزینه شاید مهم‌ترین مسیر ارتقای شغلی کارکنان باشد که برای شما مزایای زیادی دارد. شبکه سازی و برقراری ارتباط با افراد درون و بیرون سازمانتان را یاد بگیرید، زیرا هر ارتباط جدید دری به‌سوی فرصت‌های نو برای شماست. با کسانی که همکارتان هستند، یا در بخش‌هایی فعالیت دارند که موردعلاقه شما هستند، بیشتر گفتگو کنید و از نظراتشان آگاه شوید.

قبل از صحبت با افراد حتماً 4 یا 5 سؤال اساسی را که پاسخشان را می‌خواهید بدانید، در نظر بگیرید.

حتی وقتی درجایی مشغول به‌کارید ارتباط خودتان را با افراد بیرون از سازمان قطع نکنید. کسانی که در حوزه کاریشان به اطلاعات بیشتری نیاز دارید و یا می‌خواهید در آینده با آن‌ها همکاری داشته باشید، را ملاقات کنید و یا گاهی ارتباط تلفنی برقرارکنید.

برای توسعه کسب و کار اینترنتی به سمت بازاریابی هدفمند بروید

بهترین راه برای جذب مشتریان بیشتر این است که بدانیم آن‌ها چه می خواهند. هنگامی که این کار را انجام دادید، اکنون باید یک استراتژی برای بازاریابی محصول یا خدمات خود برای مخاطبان هدف خود داشته باشید. شما نمی‌توانید فراموش کنید که مشتریان شما چه کسانی هستند و در چه مکان هایی بیشترین فعالیت را دارند. آن‌ها کسانی هستند که قرار است به سفیران برند شما به صورت وفادار، تبدیل شوند.

علاوه بر این، با یک استراتژی بازاریابی هدفمند، نیازی به سرمایه گذاری و زمان اضافه ای ندارید. این موضوع باعث صرفه جویی در پول و همچنین زمان با ارزشی می شود که می‌توانید از آن برای گسترش رشد خود به طور تصاعدی استفاده کنید. قبل از راه اندازی یک کسب و کار و یا ارائه یک محصول خاص یا معرفی یک سرویس جدید در بازار، در مورد مخاطب شناسی مشتریان خود تحقیق کنید. در این راه ممکن است در نهایت متوجه شوید که بسیاری از گروه های دیگر به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند و استقبال خوبی از محصولات شما می کنند.