تبلیغات در سایت های پربازدید

اگر می‌خواهید خدمت و محصولتان را به میلیون‌ها نفر معرفی کنید، تبلیغات آنلاین بهترین روش برای بازاریابی است. تبلیغات در سایت‌های پربازدید هم برای ارائه‌کننده تبلیغ و هم وب‌سایت میزبان کارآمد و پربازده است. این نوع تبلیغات به راحتی روی پربازدیدترین وب‌سایت‌ها پیاده می‌شود و اگر پیام خود را به شکل واضح و مشخص در سایت مناسب قرار داده باشید، امکان ایجاد سرنخ‌ فروش متعدد وجود دارد.

اما برای اینکه بهترین نتیجه را به دست بیاورید، باید تبلیغات شما هدفمند باشد و در وب‌سایت‌هایی به نمایش گذاشته شود که احتمال تبدیل عموم کاربران آن به مشتریان بالقوه شما زیاد است. اما چگونه؟ با آرمانی همراه باشید.

اهمیت اجرای تبلیغات در سایت

میلیون‌ها کاربر روزانه از وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنند و تبلیغات آنلاین شما هیچ محدودیت زمانی نخواهد داشت و می‌تواند به صورت شبانه‌روزی به نمایش کاربران گذاشته شود. این دقیقاً برخلاف فلسفه تبلیغات سنتی است که دیده شدن تبلیغات شما را کاملاً به مکان و زمان محدود می‌کند.

همچنین، تبلیغات در سایت بسیار انعطاف‌پذیر است. یعنی اطلاعات را به شکل گیراتری به نمایش کاربران می‌گذارند (چه به صورت تصویر و چه یک ویدیو کوتاه) و هر زمانی که نیازی به ویرایش بود، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید و اطلاعات تبلیغات خود را بروز کنید. علاوه بر این برخلاف روش‌های سنتی، تبلیغات در سایت امکان گزارش‌گیری را هم در اختیار شما می‌گذارد که می‌توانید به طور دقیق از تعداد بازدیدها و کلیک‌های آن مطلع شوید. در حالی که تخمین زدن تعداد افرادی که یک بیلبورد تبلیغاتی را در نقاط مختلف شهر می‌بینند فوق‌العاده دشوار یا اصلاً نشدنی است

تبلیغات بنری

یکی از رایج‌ترین نوع تبلیغات در سایت، تبلیغات بنری است. در واقع شما در این روش یک بنر گرافیکی ثابت یا متحرک را طراحی می‌کنید. این بنر باید اطلاعاتی که به جذب کاربر برای کلیک یا تماس کمک می‌کند را به نمایش بگذارد. سپس بنر طراحی شده شما در قسمت مناسبی از سایت که در معرض دید کاربران است قرار خواهد گرفت. معمولاً سایت‌ها مکان‌های مشخصی را برای نمایش تبلیغات در اختیار تبلیغ‌کنندگان می‌گذارند.

نمونه از تبلیغات اجرای شده در پربازدیدترین رسانه‌های ایرانی
تعرفه‌ی تبلیغات بنری

تعرفه‌ی تبلیغات بنری به عوامل متعددی مانند نرخ بازدید وب‌سایت و جایگاه بنر بستگی دارد؛ به طور کلی، میانگین تعرفه‌ی تبلیغات بنری، ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ تومن به ازای هر کلیک است.

تبلیغات ویدیویی

با افزایش محبوبیت بسیار بالایی که تماشای ویدیوهای آنلاین پیدا کرده، فرصت بسیار خوبی برای کسب‌و‌کارها به وجود آمده تا تبلیغات خودشان را در غالب یک فایل ویدیوی روی سایت‌ها قرار دهند. تبلیغات ویدیویی در شکل‌های مختلفی می‌تواند روی سایت اجرا شود. تبلیغ شما می‌تواند در ابتدای پخش یک ویدیوی دیگر به نمایش درآید، یا آنکه به صورت یک ویدیوی تبلیغاتی مستقل در سایت قرار داده شود.

تعرفه‌ی تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی مدل‌های متفاوتی دارد و بسته به وب‌سایتی که تبلیغات خود را نمایش می‌دهید، تعرفه‌ی تبلیغات شما می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ اما به طور میانگین، می‌توان بازه‌ی ۵۰ الی ۵۰۰ تومن را برای هر بازدید در نظر گرفت.

تبلیغات همسان

هر چه تبلیغ شما رنگ و بوی تبلیغاتی کمتری داشته باشد، شانس جذب مخاطب توسط آن بیشتر است. اینجاست که پای تبلیغات همسان یا نیتیو به میان می‌آید. در این روش، تبلیغات شما با رابط کاربری و قالب سایت مورد نظر یکپارچه می‌شود تا حس تبلیغاتی بودن محتوا به کاربر منتقل نشود. آمارها نشان می‌دهد نرخ کلیک تبلیغات همسان بیش از ۲ برابر تبلیغات بنری است.

تعرفه‌ی تبلیغات همسان

تبلیغات همسان به دلیل قدرت تاثیرگذاری بالا، یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغاتی در سایت‌ها به حساب می‌آید. محتوا و مخاطبان وب‌سایت از مهم‌ترین عوامل تبلیغاتی به حساب می‌آید. به بیان دیگر، هرچه محتوای سایت تخصصی‌تر باشد، تعرفه‌ی تبلیغات همسان بالاتر است. میانگین تعرفه‌ی تبلیغات همسان در پربازدیدترین وب‌سایت‌های فارسی بین ۴۰۰ الی ۱۰۰۰ تومن است.

رپرتاژ آگهی و اهمیت آن در تبلیغات در سایت

رپورتاژ‌ها خود نوعی تبلیغات همسان محسوب می‌شوند. رپورتاژآگهی یک مقاله مرتبط با کسب‌و‌کار شما است که در قالب یکی از مطالب وب‌سایت مورد نظر منتشر خواهد شد. البته رپورتاژ آگهی باید کاملاً هوشمندانه باشد تا بتواند توجه کاربران را جلب کند. شما می‌توانید در این مطلب به صورت غیرمستقیم خدمات یا محصولات خودتان را هم تبلیغ کنید و به کاربر پیشنهاد دهید که از آن‌ها استفاده کند.

تبلیغات پوش‌نوتیفیکیشن

تبلیغات پوش‌نوتیفیکیشن، یکی از جدیدترین روش‌های تبلیغ در سایت محسوب می‌شود که به سرعت محبوبیت زیادی را در دیجیتال مارکتینگ کسب کرده است. پوش نوتیفیکیشن‌ها پیام‌های کوتاه حاوی متن و تصویر مثل پیامک گوشی موبایل هستند که کاربر پس از ورود به سایت مورد نظر، آن‌‌ها را روی لپ تاپ یا گوشی موبایل خودش دریافت خواهد کرد. در این روش کاربر ابتدا باید به مرورگر خودش مجوز ارسال نوتیفیکیشن را بدهد.

تعرفه‌ی تبلیغات پوش‌نوتیفیکیشن

تعرفه‌ی تبلیغات پوش‌نوتیفیکیشن معمولا بر اساس هر ۱۰۰۰ بازدید محاسبه می‌شود. در این نوع تبلیغات نیز، عوامل متعددی می‌تواند تاثیرگذار باشد اما به طور کلی، تعرفه‌ی تبلیغات پوش‌نوتیفیکیشن به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید، بین ۴۵۰۰ الی ۵۰۰۰ تومن است

چگونه رسانه‌ها را برای تبلیغات در سایت انتخاب کنیم؟

هر سایتی از روش تبلیغات خاص خودش پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این کاربران خاص خودش را دارد. این یعنی تبلیغ در هر سایتی لزوماً نمی‌تواند به معنای اثربخشی آن باشد. شما باید در سایتی تبلیغات خودتان را قرار دهید که با کسب‌و‌کار شما مرتبط است. این یعنی اگر در یک سایت فروش خودرو، قراردادن تبلیغات محصولات آرایش بهداشتی نمی‌تواند کاربران زیادی را جذب خودش کند. مهم‌ترین اصل در تبلیغات، در نظر گرفتن پرسونای مخاطب است. اگر می‌خواهید تبلیغات محصولات آرایشی و بهداشتی شما اثربخش باشد، باید در سایت‌های فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی تبلیغات خودتان را انجام دهید یا حداقل در سایت‌هایی مثل فروشگاه پوشاک زنانه تبلیغ کنید که بیشتر کاربران آن را بانوان تشکیل می‌دهند.

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید هنگام تبلیغات در سایت آن را در نظر بگیرید، طراحی و رابط کاربری سایت میزبان است. طراحی آن سایت نباید به قدری شلوغ باشد که تبلیغات شما در آن گم شود. در واقع مهم است سایتی را برای تبلیغات دیجیتال خود انتخاب کنید که طراحی ساده و مینیمالی داشته باشد و موقعیت‌های مناسبی از صفحه را به تبلیغات اختصاص داده باشد تا مطمئن شوید که آن‌ها توسط اکثر کاربران دیده می‌شوند.

اما از همه این‌ها مهم‌تر تعداد بازدیدکنندگان یک سایت است. اگر سایتی که برای تبلیغ انتخاب می‌کنید هم کاربرانش با محصولات شما همسو باشد و هم طراحی مناسب و خوبی برای تبلیغات داشته باشد ولی کاربران زیادی از آن بازدید نکنند، تبلیغات شما نمی‌تواند بازدیدکنندگان خوبی پیدا کند و در اثرگذاری کمی روی کسب‌و‌کار شما خواهد داشت. بنابراین مهم است در سایت‌هایی تبلیغات کنید که بازدیدکنندگان زیادی روزانه به آن مراجعه می‌کنند.

چگونه با رسانه‌های پربازدید برای تبلیغات در سایت همکاری کنیم؟

تبلیغات در سایت‌های پربازدید یکی از مهم‌ترین مراحل اجرای تبلیغات آنلاین محسوب می‌شود. صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ برای پیدا کردن مشتریان جدید، افزایش آگاهی از برند و همینطور بهبود فروش خود از این روش تبلیغاتی استفاده می‌کنند. اما بدیهیست زمانی تبلیغات خدمات یا محصولات شما موفقیت‌آمیز است که توسط کاربران دیده شود. بنابراین مهم است که وب‌سایت‌های مناسبی را برای تبلیغات انتخاب کنید تا نرخ بازگشت سرمایه، نرخ کلیک و نرخ تبدیل خوبی را به دست بیاورید.

تبلیغات اجراشده برای مشتری در زمینه تحصیل در خارج از کشور

البته مذاکره با سایت‌های پربازده برای تبلیغات می‌تواند برای بسیاری دشوار باشد. اینجاست که می‌توانید از آژانس‌های تبلیغاتی برای تبلیغات در سایت‌های پربازدید استفاده کنید. گروه تبلیغات دیجیتال دیما به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغات نمایشی آماده همکاری با شما برای اجرای انواع تبلیغات بنری، ویدیویی، همسان، رپورتاژ آگهی و تبلیغات پوش نوتیفیکیشن در پربازده‌ترین وب‌سایت‌های کشور است.

جمع‌بندی

تبلیغات، یکی از مهم‌ترین بخش‌های دنیای اینترنت امروزی است. روزانه میلیون‌ها کاربر از سایت‌ها بازدید می‌کنند و این فرصت بسیار خوبی را در اختیار کسب‌و‌کارها قرار داده تا با انواع تبلیغات بنری، ویدیویی، همسان، رپورتاژ و پوش نوتیفیکیشن بتوانند خدمات و محصولاتشان را به نمایش بگذارند و تحول بزرگی را در کسب‌و‌کار خود ایجاد کنند.

اما پیدا کردن بهترین سایت برای تبلیغ که بتواند بیشترین بازدهی را داشته باشد کار بسیار دشواری است. فاکتورهای مختلفی برای مناسب بودن یک سایت جهت تبلیغات وجود دارد. علاوه بر این پیدا کردن سایت‌های پربازدید ایرانی هم کار دشواری است. برای این کار می‌توانید از خدمات آژانس تبلیغاتی دیما استفاده کنید و به خوبی در سطح وب دیده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *