تبلیغات در صفحه اول گوگل

صفحه اول گوگل

تبلیغات در صفحه اول گوگل چرا اهمیت دارد؟ شوخی متداولی بین متخصصان سئو وجود دارد که اگر می‌خواهد قتلی را مرتکب شوید و هیچ‌وقت پلیس جنازه مقتول را پیدا نکند، مقتول را در صفحه‌ی دوم نتایج گوگل دفن کنید!

طبق آخرین بررسی‌ها که در سال ۲۰۲۳ و توسط وب‌سایت platonik منتشر شده است، تنها ۹ درصد کاربران برای دیدن نتایج به صفحه دوم می‌روند. این آمار نشان می‌دهد که اگر در صفحه نخست گوگل قرار نگیرید، اکثر کاربران خود را که می‌توانند به مشتریان احتمالی شما تبدیل شوند از دست می‌دهید.

حال چگونه می‌توان در زمان کوتاه به صفحه اول گوگل رسید؟ در این نوشته به طور کامل به تبلیغات در صفحه اول گوگل می‌پردازیم. با آرمانی همراه باشید

تبلیغات در صفحه اول گوگل چیست؟

به طور کلی دو روش وجود دارد که بتوانید به پیشنهاد نخست گوگل در نتایج جستجو تبدیل شوید. روش SEO  یا بهینه‌سازی محتوا یکی از روش‌های متداول برای قرار گرفتن در صفحه نخست مرورگرهاست. از آنجا که موتورهای جستجو هر چند وقت یکبار الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهند و بات‌های آن‌ها هوشمندتر از گذشته کار می‌کنند، بهینه‌سازی سایت کار راحتی نیست. ضمن اینکه بهینه‌سازی موتور جستجو، کاری پرهزینه و زمان‌بر است. به عنوان مثال، ممکن است نتایج فعالیت خود را بعد از چندین‌ماه ببینید. به طور کلی کارشناسان سئو برای شروع کار با شما، مدت زمان حداقل ۶ ماه از شما فرصت می‌خواهند تا بتوانند کلمات کلیدی را به صفحه اول گوگل ببرند.

اما آیا روش دیگری وجود دارد که به صفحه نخست گوگل رسید؟ خوشبختانه پاسخ به این سوال مثبت است!

روش دوم، SEM یا تبلیغات در موتور جستجو است. در این روش شما با پرداخت هزینه می‌توانید تبلیغات را برای بازدهی آنی و سریع‌تر انجام دهید. به بیان دیگر، شما از طریق تبلیغات در موتور جستجو، به پیشنهاد نخست گوگل تبدیل می‌شوید و تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر بر روی وب‌سایت شما کلیک کند.

مزایای اجرای تبلیغات در صفحه نخست گوگل

به طور کلی تبلیغات در صفحه نخست گوگل مزایای زیر را به همراه دارد:

  • بالا بردن نرخ CTR
  • بالا بودن نرخ بازگشت سرمایه
  • بالا بودن نرخ تبدیل
  • بهبود رتبه سایت در زمان کوتاه
  • کمک به برندینگ وب‌سایت
  • انعطاف‌پذیری تبلیغات

بالا بردن نرخ CTR

یکی از مزیت‌‌های تبلیغات این نوع تبلیغات که از طریق PPC و Google Ads انجام می‌شود، احتمال افزایش نرخ Ctr در سایت است. وقتی ایمپرشن یک کلمه کلیدی بالاست اما کاربران زیادی روی آن کلیک نمی‌کنند، به این معناست که کلمه کلیدی پر رقابت است. حال وقتی همین کلمه کلیدی را از طریق تبلیغات صفحه اول گوگل در SERP قرار می‌دهید، باعث افزایش تعداد بازدیدها می‌شود.

بالا بودن نرخ بازگشت سرمایه

نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در روش تبلیغات صفحه اول گوگل نسبت به اکثر روش‌های تبلیغات آنلاین بالاتر است. زیرا شما هزینه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را پرداخت می‌کنید تا کاربران به محض ورود به این صفحه، فورا بر روی سایت شما کلیک کنند و در نتیجه احتمال نرخ تبدیل شما بالا می‌رود.

بالا بودن نرخ تبدیل

شما در این روش تبلیغات به سراغ کلمات کلیدی تجاری (Trance action) می‌روید که احتمال فروش در آن‌ها بالاست. کاربرانی که این کلمات کلیدی را جستجو می‌کنند، به احتمال ۸۵% درصد مشتریان بالقوه هستند که اگر محصولات شما کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشد و در رنک‌های بالای صفحه اول قرار بگیرد، حتما به مشتریان دائمی شما تبدیل می‌شوند. بنابراین نرخ تبدیل در این روش تبلیغات بالاست و هر چقدر هم که بابت آن هزینه پرداخت کنید، باز هم امیدواری زیادی برای کسب سود و درآمد بیشتر وجود دارد.

بهبود رتبه سایت در زمان کوتاه

اگر بتوانید در مدت زمان کوتاه ترافیک بیشتری برای سایت خود دریافت کنید، به بهبود رنک سایت کمک زیادی می‌کند. پس وقتی در صفحه اول قرار می‌گیرید و برای مدت زمان مشخصی میزان ترافیک سایت خود را افزایش می‌دهید، باعث بهبود رنک سایت شده و در آینده نیز بر روی سایت تاثیر زیادی می‌گذارد.

کمک به برندینگ وب‌سایت

یکی دیگر از مزیت‌های این نوع تبلیغات برندسازی است. زیرا گوگل یکی از بهترین ویترین‌های کسب و کار محسوب می‌شود که می‌تواند برند خود را در معرض هزاران کاربر قرار دهید. اگر تنها برای مدت چند ماه به این رویه ادامه دهید و در صفحه اول گوگل باق

انعطاف‌پذیری تبلیغات

در تبلیغات گوگل شما می‌توانید فاکتورهایی مثل بازه زمانی و تعداد نمایش تبلیغات را به دلخواه خود تنظیم کنید. در این روش می‌توان برای مدت یک ماه، تاثیر تبلیغات برای یک کلمه کلیدی را بسنجید و در صورتی که از بازدهی آن راضی نباشید، برای بار دوم می‌توانید آن را تغییر دهید.

تعرفه تبلیغات در صفحه اول گوگل چگونه محاسبه می‌شود؟

به طور کلی هزینه‌ این تبلیغات به ازای هر کلیک محاسبه می‌شود. پس هر زمانی که کاربر بر روی لینک سایت شما کلیک می‌کنید، هزینه آن برای شما درنظر گرفته می‌شود. البته با توجه به اینکه ممکن است کلیک‌های اسپم نیز وجود داشته باشد، گوگل آن‌ها را شناسایی کرده و از مبلغ پرداخت شده کم نمی‌کند.

در مورد روش تبلیغات گوگل در گوگل، قیمت و هزینه کلی تبلیغات به محل قرار گرفتن لینک در صفحه اول و میزان رقابت کلمه کلیدی بستگی دارد.

آیا تبلیغات در صفحه نخست گوگل گران است؟

با وجود اینکه تبلیغات در گوگل با دلار محاسبه می‌شود، می‌توان گفت هزینه این تبلیغات نسبت به بازدهی که می‌تواند به همراه داشته باشد، بالا نیست. البته هزینه تبلیغات به رقابتی که بر سر کلمه کلیدی وجود دارد، متفاوت است. هر چقدر رقابت بر سر یک کلمه کلیدی بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری را بابت تبلیغات بپردازید.

آژانس تبلیغات آرمانی ارائه‌دهنده تبلیغات در گوگل

در این مقاله به طور کامل به بررسی تبلیغات در صفحه اول گوگل پرداختیم. همچنین مزایای این روش را نسبت به سئو بررسی کردیم. آرمانی ارائه‌دهنده تبلیغات در صفحه نخست گوگل است. اگر می‌خواهید تبلیغات در گوگل کسب‌وکار خود را آغاز کنید، همین حالا با آرمانی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *