چگونه یک سایت را درست مدیریت کنیم

به قانون کپی رایت وفادار باشید:

اگر میخواهید صرفا با کپی و پیست کردن مطالب دیگران مطالب خود را اداره کنید بدانید که هیچگاه صاحب یک سایت مفید و موفق نخواهید شد به جای این کار سعی کنید هرگاه مطلبی را کپی بردای میکنید حتما منبع اصلی را با عنوان منبع ذکر کنید این کار باعث جلب اعتماد مخاطبان میشود و آنها میدانند که شما از خودتان نیز حرفی برای گفتن دارید.

همه ی نظرات خوانندگان شما قابل احترامند:

ممکن است سایت شما موافقان و مخالفانی داشته باشد . داشتن مخالف اصلا معنای بدی ندارد بلکه به نظر من داشتن مخالف در مدیریت سایت بسیار عالیست زیرا این نشان میدهد که شخصی با تمام دقت سایتا شما را مطالعه کرده و براساس تفکر میخواهد به شما چیزی ثابت کند زیرا شما او را به فکرکردن وا داشته اید . و یا سایت شما در حال پیش رفت است و این موضوع از طرف رقیبان شما قابل تحمل نیست و آنان میخواهند شما را دلسرد کنند و یا اگر کسی بر اساس تفکری سطحی با شما مخالفت کرد که دیگر اصلا جای نگرانی نیست زیرا همیشه همه جور آدمی پیدا میشوند.

مطلب اختصاصی خودتان را در سایتتان بفرستید:

مانند نکته ی اول اگر شما مطلبی منحصر به فرد ارایه کنید که صاحب اصلی آن خودتان باشید حتما خوانندگانتان را وادار میکنید که به سایت شما برگردند زیرا آنها میدانند که با ورود به سایت شما با مطالبی روبه رو میشوند که تاکنون آنرا جایی ندیده اند وگرنه خوانندگان همیشه در جستجوی بهترین منابع هستند.

از کم بودن تعداد نظرات نگران نباشید:

تعداد کمی از افرادی که در اینترنت هستند نظرشان را در مورد صفحه هایی که میبینند بیان میکنند پس نباید نگران این موضوع نباشید و اگر تعداد نظرات شما پایین است دلیل آن لزوما خوب نبودن مطالب شما نیست و کاملا طبیعی است و اگر میبینید که بعضی سایتها تعداد نظرهایشان بالاست این لزوما بدلیل خوب بودن مطالبشان نیست.

دغدغه ی شما افزایش عددی آمار نباشد:

رسیدن به عدد ده هزار یا صد هزار اصلا مهم نیست .نباید هم و غم شما این باشد که مثلا فلان تعداد بازدیدکننده داشته باشید زیرا این مساله برای بسیاری از بازدیدکنندگان اهمیت ندارد و اصولا بیشتر بازدیدکنندگان نمیدانند که آیا این مساله اهمیت دارد یا نه .

کامنت گذاران دائمی سایت خود را بشناسید:

آرمانی در این مدتی که طراحی سایت میکند با علاقه مندان بسیاری آشنا و با بسیاری از عزیزان بشدت صمیمی شده اند و آنها را جز بهترین خانواده آرمانی خود میدانیم شما هم به این مساله که چه کسانی همراه همیشگی شما هستند پی ببرید مثلا همیشه کسانی هستند که بصورت مرتب برای شما نظر میگذارند انگار که بخواهند غیر مستقیم بگویند با شما همراهی میکنند، شما برای آنها پیغام اختصاصی بگزارید زیرا آنها که برای شما وقت گذاشته اند لیاقت این را دارند که برایشان وقت بگزارید در ضمن این ها کسانی هستند که همیشه شما را به دیگران توصیه میکنند و برای شما و سایتتان ارزش قایلند حتی ممکن است بعضی از آنها دکتر ، استاد دانشگاه ، معلم ، دانشجو و یا دانش آموز باشند که به شاگردان ، دوستها و یا همکلاسی هایشان شما را توصیه میکنند.

تبادل لینک کنید:

به سایت های دیگر بروید و به آنهایی که موضوع سایتشان به موضوع سایت شما نزدیکتر است پیشنهاد تبادل لینک بدهید در ضمن سعی کنید با آنهایی تبادل لینک کنید.

برای دیگران کامنت بگذارید:

به سایت دیگران بروید و برایشان کامنت بگزارید اگر شما با مطالعه محتوای سایت او برایش کامنتی آگاهانه بگزارید و او هم به احتمال زیاد خواهد آمد و سایت شما را مطالعه کرده برایتان نظر میگزارد . پس این یک روش موثر برای جمع آوری نظرات دیگران نیز میباشد.

از بکار بردن فونتهای رنگارنگ تا حد امکان بپرهیزید :

استفاده ی بیش از حد از فونتهای رنگارنگ باعث خواهد شد که سایت شما کودکانه جلوه کند البته اگر سایت شما واقعا برای سنین کمتر از ۸ سال ساخته شده برای ساییتان یک استثناء است و میتوانید این نکته را نادیده بگیرید پس اگر چنین نیست به این نکته حساس باشید.

در استفاده از جاوا اسکریپت حساس باشید:

به نظر من در بسیاری از مواقع جاوا اسکریپت همانند نمک غذا عمل میکند که مقدار مناسبی از آن میتواند طعم غذا را دگرگون و مطلوب کند ولی شما مواظب باشید شور نکنید زیرا استفاده زیاد از جاوا اسکریپت میتواند اثرات نامطلوبی روی صفحات شما داشته باشد و حتی بعضی از وقتها باعث میشود کدها بدرستی عمل نکنند.

سعی کنید سایتتان زنده و به روز به نظر برسد:

حتی اگر نمیتوانید زود به زود سایتتان را آپدیت کنید این امکان وجود دارد که به کاربران تلقین کنید که سایتتان کاملا به روز است مثلا میتوانید از کد ساعت و تاریخ استفاده نمایید ، مناسبتهای مختلف را به بازدیدکنندگان تبریک یا تسلیت بگویید ، از جمله های تغییر کننده و یا تصادفی استفاده نمایید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *