استیو وزنیاک: هوش مصنوعی تسلا شما را به کشتن می‌دهد

جیمیل از مدت‌ها قبل در بالای صندوق‌های Promotions و Social از تبلیغات استفاده کرده و اکنون آن‌ها را به صندوق ایمیل‌ها نیز اضافه کرده است.

جیمیل نیز اکنون مانند بسیاری از سرویس‌های آنلاین، تبلیغات پلتفرم خود را افزایش داده است و اکنون در صندوق ورودی برخی از کاربران نیز تبلیغات نمایش داده می‌شود. چندین کاربر توییتر اسکرین‌شات‌هایی را به اشتراک گذاشته‌اند که نشان می‌دهند گوگل در بین ایمیل‌های واقعی آن‌ها، برخی محتواهای تبلیغاتی را نشان می‌دهد و کاربران چندان از این موضوع راضی نیستند.

نحوه نمایش تبلیغات در جیمیل

البته نویسنده ورج در گزارش خود ذکر کرده که هنوز این تبلیغات در صندوق‌های ورودی او مشاهده نشده است، بنابراین مشخص نیست که گوگل درحال آزمایش این تغییر است یا قصد دارد آن را به‌صورت تدریجی ارائه کند.

حساب رسمی جیمیل در پاسخ به نگرانی‌های یکی از کاربران توییتر در مورد قرار‌دادن تبلیغات در صندوق ورودی به‌طور مبهم گفت که این موضوع «خوب به‌نظر نمی‌رسد» و صفحه پشتیبانی گوگل را برای او ارسال کرد که در آن نحوه عملکرد تبلیغات توضیح داده شده است.

علاوه‌براین در هفته‌های گذشته، برخی از کاربران در برنامه موبایل جیمیل نیز متوجه تبلیغاتی شده‌اند که به شکل تصاویری با اندازه کامل در بالای صندوق پستی آن‌ها نمایش داده می‌شود.

وب‌سایت گوگل هنوز هیچ اشاره‌ای به استفاده از تبلیغات در وسط صندوق‌های ورودی کاربران نکرده است و یکی از صفحه‌های پشتیبانی آن می‌گوید که Gmail «در بالای برگه‌های افراد تبلیغات قابل گسترش» را ارائه می‌کند. در صفحه دیگری درباره کمپین‌های Discovery Google، نمونه‌ای از تبلیغات جیمیل نشان داده شده که در بالای صندوق ورودی هر کاربر ظاهر می‌شود.

درباره جیمیل اخیرا گفته شده بود که گوگل با هدف افزایش امنیت و اعتماد کاربران، تیک آبی را به سرویس ایمیل خود اضافه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *