گوگل قصد دارد هوش مصنوعی Bard را به دستگاه‌های اندرویدی بیاورد

ظاهراً گوگل قصد دارد برای هوش مصنوعی Bard خود یک ویجت اختصاصی طراحی کند تا کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های اندروید بتوانند از آن استفاده کنند. بااین‌حال، درصورتی‌که اطلاعات این گزارش درست باشد، غول موتور جستجو این ویژگی را ابتدا در دسترس گوشی و تبلت‌های پیکسل قرار خواهد داد. بااین‌وجود، کاربران بیشتری به ابزار هوش مصنوعی غول موتور جستجو دسترسی پیدا خواهند کرد.

با توجه به کدهایی که توسط 9to5Google مشاهده شده است، ظاهراً گوگل قصد دارد هوش مصنوعی Bard خود را در آینده به‌صورت یک ویجت صفحه اصلی به گوشی‌های اندروید ارائه کند. در این گزارش اشاره شده است که این ویجت احتمالاً حداقل در ابتدا به‌طور انحصاری در دسترس گوشی‌های پیکسل گوگل قرار خواهد گرفت.

ویجت اختصاصی هوش مصنوعی Bard برای اندروید

درحال‌حاضر مشخص نیست که آیا گوگل Bard را به برنامه جستجو خود اضافه خواهد کرد یا شاهد یک اپلیکیشن مستقل خواهیم بود. همچنین دقیقاً مشخص نیست که این ویجت چه کاری را انجام خواهد داد، اما می‌توان احتمال داد که برای دسترسی سریع‌تر به مکالمه جدید با Bard طراحی شده باشد. همچنین می‌تواند دارای پیام‌های پیشنهادی برای شروع مکالمه باشد.

درحالی‌که هم‌اکنون نیز می‌توانید از طریق مرورگر خود، Bard را روی گوشی اندرویدی خود اجرا کنید، غول موتور جستجو هنوز با ادغام ChatGPT با مایکروسافت اج و بینگ فاصله زیادی دارد. اکنون به‌نظر می‌رسد که گوگل در تلاش است تا راه‌های دسترسی به ابزار هوش مصنوعی خود را تقویت کند.

گوگل از زمان معرفی Bard در بهمن‌ماه سال گذشته تا به امروز، در جهت توسعه این ابزار گام‌های مهمی برداشته است. در هفته‌های گذشته، هوش مصنوعی Bard به قابلیت‌های جدیدی ازجمله کدنویسی و برطرف کردن باگ‌های آن و همچنین حل مسائل ریاضی مجهز شد. گوگل که تمرکز زیادی روی هوش مصنوعی دارد، ماه گذشته مدیران گوگل اسیستنت را به پروژه Bard منتقل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *