3 اصل مهم در انتخاب روش تبلیغ مؤثر در فروش

چه تبلیغات آفلاین باشد و چه آنلاین، حقیقت این است که همهٔ کمپین‌های تبلیغاتی دارای تعدادی ویژگی مشترک‌اند. بیایید 3 اصل مهم را بررسی کنیم:

1. هدفتان را مشخص کنید

تعیین هدف باید همیشه در اولویت باشد؛ چون اساس کل استراتژی شما خواهد بود. به‌طور کلی هدف باید ۴ ویژگی زیر را داشته باشد:

  • زمان آن مشخص باشد

هدفی که تعیین می‌کنید، باید برای یک مدت‌زمان مشخص باشد. مثلاً یک چشم‌انداز ۶ ماهه یا یک ساله داشته باشد تا به نتیجه برسد.

به زبان ساده‌تر، شما می‌خواهید به فروش بیشتر برسید، ولی در چه مدت‌زمانی؟ ۱ ماه، ۲ ماه یا ۱ هفته؟

  • واقع‌بینانه

اگر شما یک کسب‌و‌کار کوچک با بودجهٔ محدودید، هدف برای تبدیل‌شدن به برند اول در کشور، آن‌هم در عرض ۶ ماه، نه واقع‌بینانه است و نه به احتمال زیاد، امکان‌پذیر.

  • مشخص

باید بدانید از چه طریقی می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید! درست است هدف شما فروش بیشتر است، ولی این یک هدف کلی است که شما را به آخر راه نمی‌رساند. آیا می‌خواهید با تبلیغات پیامکی، فروش خود را افزایش دهید یا از طریق پخش تراکت؟

  • قابل‌اندازه‌گیری

مشخص کنید که می‌خواهید فروش خود را چند درصد افزایش دهید؛ ۱۰ درصد یا ۵۰ درصد؟

با این تفاصیل، هدفی مثل هدف زیر مشخص کنید:

می‌خواهم فروش خودم را طی ۱ ماه، از طریق اینفلوئنسرها، تبلیغات در گوگل و همچنین سرویس محتوامحور یکتانت، ۲۰ درصد افزایش دهم.

2. بدانید مخاطبِ هدف کیست

هر برند دارای مخاطب هدف یا مشتری ایدئال است که سعی در جذب آن دارد. هرچه تبلیغات شما بر روی یک مخاطب خاص متمرکزتر باشد، موثرتر است.

محتوای پیام‌های تبلیغاتی شما باید به‌گونه‌ای طراحی شود که احساسات و نیازهای مخاطبان شما را هدف بگیرد.

بگذارید خیال شما را راحت کنیم: اگر سعی نکنید نوع خاصی از افراد را جذب کنید، تبلیغ شما هیچ آورده‌ای نخواهد داشت!

بزرگترین اشتباه هنگام تبلیغات برای فروش هم در همین مرحله رخ می‌دهد؛ چراکه اغلب کسب‌وکارها سعی می‌کنند محصول خود را به تمام افراد جامعه بفروشند.

3. بودجهٔ تبلیغات را همان اول تعیین کنید

قبل از تعیین یک بودجه، باید بفهمید که در تلاش هستید تا به چه چیزی برسید. بودجهٔ تبلیغاتی تخمینی از هزینه‌های تولید و نمایش تبلیغ‌های یک شرکت در یک دورهٔ زمانی معین است. مهم‌تر از آن، این پولی است که یک شرکت مایل است برای دستیابی به اهداف خود کنار بگذارد.

به همین خاطر، ابتدا بودجه را مشخص کنید و سپس کانال‌هایی را که با بودجهٔ شما همخوانی دارند، انتخاب و برای کمپین برنامه‌ریزی کنید.

همین حالا، با تبلیغات بفروشید!

در این مقاله، سعی کردیم شیوه‌های مختلف تبلیغاتی را بررسی کنیم که به افزایش فروش منجر شوند؛ از روش‌های آنلاین گرفته تا آفلاین. اگر چیزی از قلم افتاده است، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

در آخر هم دیدیم که شاید شیوه‌های تبلیغات موثر در کسب‌وکار شما با دیگری متفاوت است؛ ولی همه‌چیز در ۳ چیز مشترک‌اند: تعیین هدف، مشخص‌کردن مخاطب موردنظر و تعیین بودجه.

ما در آرمانی، به شما کمک می‌کنیم کمپین‌های تبلیغاتی مختلفی را برای فروش بیشتر هم‌زمان اجرا کنید. ظرفیت نمایش ما به شما اجازه می‌دهد به هزاران نفر در لحظه دسترسی داشته باشید. از طرفی هم می‌توانید روی مشاورهٔ رایگان ما برای شروع حساب کنید!

 

 
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *