5 مزیت یادگیری آنلاین نسبت به کلاس‌های حضوری

از مزیت یادگیری آنلاین این است که دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا بتوانند دوره‌هایی را پشت کامپیوتر خود، از هرجایی که هستند بگذرانند. یادگیری الکترونیکی به دانش‌آموزان آزادی عمل داده است و به نحوی منعطف ارائه می‌شود که دانش‌‌آموزان می‌توانند آن را با شرایط خود تطبیق دهند. این موارد باعث شده است که این نوع از یادگیری جایگزین بسیار مناسبی برای کلاس‌های حضوری و سنتی باشد. تعداد افرادی که دوره‌های آنلاین را می‌گذرانند روزبه‌روز بیشتر می‌شود. تحقیقاتی در این زمینه نشان داده است که دانش‌آموزانی که در دوره‌‌های آنلاین ثبت‌نام کرده‌اند حدود ۵.۸ درصد در سال ۲۱۰۵ افزایش یافته است و این عدد در ۱۳ سال گذشته به صورت سالانه در حال افزایش بوده است.
یک تصور غلط رایج بین مردم وجود دارد که فکر می‌کنند یادگیری آنلاین راحت‌تر از یادگیری به شیوه سنتی‌ است. در حالی که دانش‌‌آموزان مانند گذشته لازم است که به همان میزان تلاش، انرژی و وقت خود را برای یادگیری صرف کنند.  در ادامه مقاله به ۵ مزیت یادگیری آنلاین در مقایسه با یادگیری در کلاس‌های حضوری اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1. شما قادر هستید هرچیزی که می‌خواهید را یاد بگیرید

مهم نیست که چند سالتان است یا چه میزان تحصیلات دارید، یادگیری آنلاین به شما اجازه خواهد داد تا در هر موضوعی که به آن علاقه دارید شروع به یادگیری کنید. می‌توانید حتی مهارت‌های فنی را نیز آموزش ببینید و این موضوع می‌تواند در به دست آوردن یک شغل یا ارتقا در شغل فعلی بسیار به شما کمک کند. 

اغلب دوره‌های آنلاین برای همه در دسترس هستند و نیاز به آزمون یا پذیرش ندارند. حتی برخی از این دوره‌های آموزشی به شما گواهینامه‌هایی را نیز اعطا می‌کنند که هنگام درخواست برای شغل مورد نظر بسیار مفید هستند. تحقیقات نشان داده است که تا سال ۲۰۲۰ حدود ۶۵ درصد کارفرماهای آمریکایی به دنبال افرادی بودند که آموزش‌های پیشرفته‌ دیده‌اند.

2. به شیوه خود در هر زمان و مکانی شروع به یادگیری کنید

برخلاف کلاس‌های حضوری، یادگیری آنلاین به شما اجازه می‌دهد تا در هر زمان و مکانی که مایل هستید شروع به یادگیری کنید. دیگر نیازی نیست در مسیر خود ترافیک و شلوغی را تحمل کنید بلکه در عوض می‌توانید در محلی دنج و راحت در منزل یا هرجای دیگر، دوره‌های آموزشی را بگذرانید. 

ثبت‌نام در دوره‌های آنلاین به شما این اجازه را می‌دهد تا در مساعدترین محل یادگیری خود را آغاز کنید. این مکان می‌تواند اتاق شما، کتابخانه، کافی شاپ یا حتی یک پارک باشد. تنها چیزی که نیاز دارید یک لپتاپ یا تبلت است که اینترنت مناسب و پایداری داشته باشد تا بتوانید به صورت آنلاین شروع به یادگیری کنید.

3. می‌توانید مهارت‌های فنی را یاد بگیرید

اگر قصد دارید که مهارت‌های فنی و کاربردی را یاد بگیرید، یادگیری آنلاین یک گزینه عالی برای رشد این مهارت‌ها خواهد بود. هنگام یادگیری آنلاین باید از نقطه راحتی خود خارج شوید و سعی کنید تمامی ویژگی‌های یادگیری دیجیتال مانند دانلود فایل‌ها، کوییزهای تعاملی و انجام تمرین‌ها را کشف کنید و یاد بگیرید و این تمارین را انجام دهید.

تمامی این شیوه‌های یادگیری باعث ایجاد یک تجربه بهینه یادگیری برای کسب مهارت‌های فنی خواهد شد که نیاز به تمرین و تکرار دارند تا بتوانید بر آنها مسلط شوید. تمرین باعث تکامل و ارتقای شما خواهد شد و دوره‌های آنلاین نیز میزان بسیار زیادی از تمرین‌ها را در اختیار شما خواهند گذاشت تا تسلط بیشتری به موضوع پیدا کنید.

درصد کارفرمایان نیز می‌گویند که کارمندانشان دارای خلاء در مهارت‌های لازم هستند. در عصر دیجیتال، یادگیری مهارت‌های فنی به شما کمک خواهد کرد که دانش خود را به روز نگاه دارید و گزینه مورد پذیرش‌تری برای به دست آوردن شغل‌های مختلف باشید. طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه، ۶۰ درصد کارفرماها می‌گویند اغلب افرادی که برای به دست آوردن شغل اقدام می‌کنند فاقد مهارت‌های فنی لازم برای حضور در پست یا شغل مورد نظر هستند.

4. فشار کمتر در یادگیری آنلاین

دانش‌آموزان انواع متفاوتی از فشار حاصل در مدرسه، که محیطی رقابتی ایجاد می‌کند را تجربه می‌کنند. خبر بد اینکه برخی افراد قادر به مدیریت این فشار در کلاس‌های درس حضوری و سنتی نیستند. تحقیقاتی در این زمینه نشان داده است که دانش‌آموزان از طریق این فشارها گاهی در معرض اضطراب، افسردگی و حتی افکار خودکشی قرار می‌گیرند. اما در شرایطی که به صورت آنلاین به یادگیری می‌پردازید، می‌توانید با هم‌کلاسی‌ها و مربی‌های خود در محیطی مناسب برای یادگیری که برای رقابت با دیگران تعبیه نشده است، تعامل برقرار کنید.

5. ارزان‌تر بودن یادگیری آنلاین

تحصیل حضوری به این معنی است که شما باید برای خوابگاه، غذا، کتاب و سایر فعالیت‌ها و اقلام مورد نیاز مبالغی را پرداخت کنید. اما در مقایسه با یادگیری حضوری، یادگیری آنلاین برای شما ارزان‌تر تمام می‌شود به این دلیل که برگزارکننده مجبور نیست برای جزوه، محل کلاس، نیمکت‌ها، صندلی‌ها و دیگر موارد لازم سرمایه‌ای خرج کند و بنابراین از شما نیز پول کمتری برای آموزش دریافت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *